in YT Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Automatyka chłodnicza

Zawory bezpieczeństwa Danfoss

DANFOSS

Zawory bezpieczeństwa - SFA 10

Nowy zawór bezpieczeństwa SFA 10H na 65 bar - bezpieczna opcja dla sklepowych i przemysłowych układów chłodniczych

Najnowszy zawór bezpieczeństwa typu SFA 10H przeznaczony jest dla układów z CO2, nadaje się do instalacji pracujących CO2 i olejem syntetycznym. Z uwagi na zmniejszoną wydajność, wysoką niezawodność i możliwość dokonania wysokociśnieniowej nastawy.

Zaprojektowane z myślą o maksymalnej niezawodności

W toku projektowania i produkcji zaworów typu SFA 10H skoncentrowano się na zapobieganiu wyciekom, na zapewnieniu prawidłowego ponownego zamknięcia po zadziałaniu zaworu i na utrzymaniu stabilnej nastawy ciśnienia w dłuższym czasie. O-ring z tworzywa EPDM i jego dobre dopasowanie gwarantują szczelność. Ponadto, zastosowano sprężyny o niskim naprężeniu, co zapewnia stabilność nastawy ciśnienia w zaworze bezpieczeństwa podczas jego eksploatacji. Zawory typu SFA 10H dostępne są ze standardowym certyfikatem ciśnieniowym lub z certyfikatem TÜV.

Łatwa instalacja i bezproblemowa obsługa

Wymiarowanie i dobór zaworu ułatwia oprogramowanie Coolselector®2. Dostępne są króćce do spawania usprawniające montaż i instalowanie. Fabrycznie zmontowany zespół grzybka i O-ringu ułatwia wymianę i serwisowanie zaworów SFA 10H.

Zawór przełączający DSV 10

Nowe zawory przełączające typu DSV 10 mogą mieć różne króćce, z gwintem typu G bądź NPT. Wyposażone są we wskaźnik położenia zmniejszający ryzyko popełnienia błędu podczas serwisowania i konserwacji. Ponadto, dostępne są zaślepki na czas przeprowadzania prób ciśnieniowych instalacji i redukcje umożliwiające odpowiednie pozycjonowanie.

 

Zawory bezpieczeństwa - SFA 15

SFA 15 to standardowe, zależne od ciśnienia wylotowego zawory bezpieczeństwa w wykonaniu kątowym, przeznaczone specjalnie do ochrony zbiorników i innych elementów przed nadmiernym ciśnieniem. Zawór został tak zaprojektowany, aby spełniał rygorystyczne wymagania jakościowe i wymogi bezpieczeństwa instalacji chłodniczych określone przez międzynarodowe organizacje certyfikujące. Zawór jest zalecany jako zewnętrzny i wewnętrzny zawór bezpieczeństwa w instalacjach chłodniczych.

Coolselector®2 - bezpłatna wersja do pobrania >>>

Coolselector®2 pomaga zoptymalizować zużycie energii i zwiększyć wydajność dowolnego układu HVACR. Umożliwia wykonywanie obiektywnych obliczeń w oparciu o panujące warunki pracy, takie jak wydajność chłodnicza, czynnik chłodniczy oraz temperatura parowania i skraplania.