in YT Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Automatyka chłodnicza

Elektroniczne zawory rozprężne Danfoss

DANFOSS

Elektroniczne zawory rozprężne - ETS 6

Obecnie coraz większy nacisk kładzie się na energooszczędność komercyjnego chłodnictwa i klimatyzacji. To przekłada się na rosnącą popularność elektronicznych zaworów rozprężnych lub inaczej elektronicznie sterowanych zaworów rozprężnych. Elektroniczne zawory rozprężne znajdują zastosowanie m.in. w klimatyzatorach typu Split i Multi, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie sprawności klimatyzatora, przy jednoczesnym obniżeniu zużycia energii. Jednym z wiodących producentów zaworów rozprężnych jest firma  Danfoss, której produkty charakteryzują się wysoką sprawnością, trwałością, co przekłada się na długą i bezawaryjną pracę.

Coolselector®2 - bezpłatna wersja do pobrania >>>

Coolselector®2 pomaga zoptymalizować zużycie energii i zwiększyć wydajność dowolnego układu HVACR. Umożliwia wykonywanie obiektywnych obliczeń w oparciu o panujące warunki pracy, takie jak wydajność chłodnicza, czynnik chłodniczy oraz temperatura parowania i skraplania.

Ref Tools - bezpłatna wersja do pobrania >>>

Niezbędna, wszechstronna aplikacja mobilna dla techników klimatyzacji i chłodnictwa. Uzyskaj wskazówki, wsparcie, informacje i narzędzia, których potrzebujesz - w pracy i w terenie. Ref Tools to darmowa, potężna aplikacja, zawierająca niezbędne narzędzia, których potrzebuje każdy technik klimatyzacji i chłodnictwa w swoim cyfrowym zestawie narzędzi.

Ref Tools oferuje kilkanajpopularniejszych i najbardziej przydatnych narzędzi wspierających pracę instalatorów chłodnictwa i klimatyzacji:

  • Refrigerant Slider - Pomimo tego, że Refrigerant Slider zmienia się w Ref Tools, to jednak zachowa on wszystkie podstawowe funkcje, dzięki którym stał się hitem wśród milionów instalatorów na całym świecie. Nadal można znaleźć Refrigerant Slider w Ref Tools i użyć go do szybkich obliczeń relacji ciśnienia do temperatury dla ponad 80 czynników chłodniczych.
  • Low-GWP Tool - Narzędzie Low-GWP pozwala określić możliwe różnice w efektywności energetycznej układu chłodniczego po wymianie obecnie używanego czynnika chłodniczego na zamiennik o niższym współczynniku GWP.
  • Troubleshooter - Aplikacja Troubleshooter pomaga zdiagnozować i rozwiązać wiele problemów pojawiających się w układach chłodniczych. Po zidentyfikowaniu problemu aplikacja Troubleshooter proponuje możliwe rozwiązania.
  • Spare Parts - Uzyskaj dostęp i zamów obszerną listę części zamiennych i zestawów serwisowych Danfoss do przemysłowych zastosowań chłodniczych - bezpośrednio ze swojego smartfona.
  • TXV Superheat Tuner - Nastaw optymalne przegrzanie szybciej niż w 15 minut. Korzystając z zaawansowanych algorytmów, aplikacja TXV Superheat Tuner podaje zalecenia co do nastawy poszczególnych zaworów.
  • Magnetic Tool - Aplikacja Magnetic Tool umożliwia szybkie i łatwe przetestowanie cewki zaworu elektromagnetycznego.
  • Podcast - Dzień pracy może być wypełniony zadaniami, a odległości do pokonania duże – zrelaksuj się więc nieco przy naszym popularnym zbiorze podcastów – zasubskrybuj i słuchaj wprost w aplikacji.

Jak prawidłowo dobrać elektroniczny zawór rozprężny?

Danfoss oferuje narzędzie, za pomocą którego możemy przygotować dobór odpowiednich zaworów rozprężnych do instalacji chłodniczej i klimatyzacyjnej. Link do pobrania programu doborowego poniżej.

ETS 6 to kompaktowe i lekkie elektroniczne zawory rozprężne do wszystkich powszechnie stosowanych czynników chłodniczych: R410A, R407C, R404A, R134a, R22. Zawór umożliwia przepływ dwukierunkowy, dlatego można go stosować w układach, gdzie następuje odwrócenie obiegu chłodniczego, takich jak pompy ciepła. Konstrukcja zaworu wykorzystuje zasadę pracy silnika krokowego typu unipolarnego, który może być stosowany za pośrednictwem różnych sterowników mogących współpracować z silnikami krokowymi tego typu.

Za pomocą sterowników EKD 316 i EIM 336 firmy Danfoss oraz czujnika AKS można uzyskać dokładność większą niż ±0,5 K.