in YT Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Aktualności

Bitzer - Czynniki chłodnicze - Raport wydanie 21

Najnowszy Refrigerant Report firmy Bitzer, tradycyjnie już publikowany co 2 lata przedstawia podobnie jak poprzednie wydania aktualną sytuację na rynku czynników chłodniczych.

W broszurze w wyczerpujący sposób zostały opisane wszystkie czynniki chłodnicze, mające obecnie istotne znaczenie w technice chłodniczej, klimatyzacyjnej i pompach ciepła. W porównaniu do ostatniej edycji w październiku 2018 roku raport nie zawiera znaczących zmian. Na liście czynników pojawiło się kilka nowych substancji należących do grupy mieszanin HFO/HFC, czynników zyskujących z każdym rokiem coraz większe znaczenie. Przykładem takiej nowości jest czynnik R471A firmy Honeywell, mieszanina R1234ze(E) / R1336mzz(E) / R227ea, sklasyfikowany jako czynnik niepalny (grupa A1) o bardzo niskim GWP wynoszącym 148.

Na stronach końcowych broszury zestawiono podsumowanie własności czynników przedstawionych w raporcie, obszarów ich zastosowania oraz przeznaczonych do nich olejów.

Wyszukiwarka czynników chłodniczych

Proste i intuicyjne narzędzie do szybkiego doboru zamiennika czynnika chłodniczego dla danej instalacji bądź aplikacji chłodniczej, klimatyzacyjnej oraz pompy ciepła. Wyszukania można dokonać wykorzystując filtry dotyczące: grupy czynników, wymaganego GWP czynnika, zastępowanego czynnika, grupy bezpieczeństwa (A1, A2L itp.). Można również filtrować czynniki według zakresu temperatury parowania oraz zakresu wartości poślizgu temperaturowego. W wynikach wyszukiwarka pokazuje nam szereg najważniejszych parametrów czynników chłodniczych. Program dostępny jest on-line na stronie internetowej Bitzera.

Wyszukiwarka dostępna jest pod adresem >>> https://www.bitzer-refrigerantreport.com/

Po kliknięciu "Advanced search" pojawia się okno dialogowe do wprowadzenia parametrów wyszukiwania.


Suwak do czynnika chłodniczego Bitzer - aplikacja na smartfona

Cyfrowy suwak do czynnika chłodniczego z intuicyjnym interfejsem użytkownika do łatwego określania ciśnienia, temperatury punktu rosy i wrzenia czynników chłodniczych. Czynniki chłodnicze można dodawać do ulubionych, aby uzyskać szybszy dostęp. Tylko suwak chłodniczy BITZER umożliwia automatyczną ocenę wysokości za pomocą GPS lub pomiaru barometru w celu skorygowania temperatury punktu rosy i wrzenia po wprowadzeniu wartości nadciśnienia. Jest bezpłatny i dostępny zarówno dla systemów Android, jak i iOS. Wersje językowe: angielska, niemiecka,

>>> Do pobrania wersja Android z Google Play
>>> Do pobrania wesja iOS z App Store